Chickenİzlenebilirlik  –  Ürün İzlenebilirliği  –  İzlenebilirlik Programı

    

Gıda sektörüne yönelik olarak ürün izlenebilirlik sağlanabilmesi için gereken yazılım ve veritabanı sunulmaktadır.

DomatesKasasi

              

            Sebze Meyve Sektörü için İzlenebilirlik Programı:

      İzlenebilirlik sisteminin kurulması ile müşterinin satın aldığı bir ürünün ne zaman ve kim tarafından hasat yapıldığı, tarla ve sera bilgileri, paketleme yeri, işçi bilgileri,üründe kullanılan zirai ilaç ve gübre verileri ve etken  maddeleri ile kullanım dozları,ürün paketleme tarihi bilgilerine izlenebilirlik barkodu sorgulanarak ulaşılabilir.

          

 

izlenebilirlik program merlon

Zincir marketler içi yapılan üretimde veya yurt dışına yapılan ihracatlarda artık zorunlu olan izlenebilirlik kontrolü sağlanmaktadır. Rusya Federasyonu’na yapılan yaş meyve ve sebze ihracatlarında paketleme tesisinin  izlenebilirlik anlamında yapması gerekenleri ve mevzuat gereği istenen sorgu ve belgeleri karşılanabilmektedir. Tek bir Ürün izlenebilirliği palet bazında ve nakliye aracı bazında da takip edilir. Böylece izlenebilirlik barkodu ile bir ürünün tarladan son müşteriye ulaşana kadar her aşaması izlenebilirlik yazılımı ile takip edilir.tuşla Rusya MRL kontrollü olarak izlenebilirlik Form-1 belgesi hazırlanabilir. Mal kabul yapılan müstahsiller ve komisyoncular için mal kabul sözleşmesi çıkarılabilir. Alım yapılan tüm müstahsil ve komisyoncu bilgileri kayıt altına alınır. İzlenebilirlik yazılımı ile birlikte çok sayıda ürün verisi programda hazır halde gelmektedir. Piyasada kullanılan zirai ilaçların tamamına yakını izlenebilirlik programı içinde kayıtlı durumdadır ve periyodik olarak güncellenmektedir. Rusya ihracatı için yasak ilaç etken maddeleri program üzerinden kontrol edilebilmektedir. İzlenebilirlik programı ile DTS uyumlu etiketler çıkarılabilir. Aynı zamanda izlenebilirlik için ürün parti ve izlenebilirlik barkodu numaraları DTS etiketlerinin altında, tek bir etikette çıkarılmaktadır.

ExecutivesOfficeÜrün İzlenebilirlik Yazılımı

Merlon ürün izlenebilirlik programı ile neler yapılabilir?

 • İzlenebilirlik programı üretici ve komisyoncu kayıtları
 • Mal kabul bilgileri
 • Tek tuşla Form-1 belgesi
 • Tek tuşla mal kabul sözleşmesi
 • DTS uyumlu ürün izlenebilirlik barkodu
 • Rusya MRL listesi ile izlenebilirlik yasak ilaç kontrolleri
 • Programda hazır binlerce ilaç adı ve etken madde
 • Palet bazında izlenebilirlik takibi
 • Nakliye bazında izlenebilirlik takibi
 • Internet üzerinden izlenebilirlik takibi
 • Internet üzerinden izlenebilirlik barkodu sorgulama

      Paketleme tesisi izlenebilirlik programı otomasyonu Elektronik terazi entegrasyonu ile kutuların ağırlıkları otomatik olarak izlenebilirlik barkodu üzerine dahil edilmektedir. Kablosuz barkod okuyucu ekipmanı ile bant üzerindeki kutulu/kasalı ürünler algılanır ve ona göre izlenebilirlik barkodu oluşturulur. Paletleme ve nakliye aracına taşıma esnasında el terminaleriyle barkod okunarak giriş-çıkışları yapılır.